Přihlásit se do Fan Klubu

youtube instagram

Životopis

Radim Schwab se narodil 20. července 1978 v Brně. Už od dětství ho fascinovalo divadlo a hudba. Navštěvoval hudebně-dramatické kurzy a bral hodiny tance.

V roce 1995 se dostal do Studia Dům Evy Tálské, kde ztvárnil několik prvních rolí. Později, v roce 1997, byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění, kde vystudoval obor Činoherní herectví. Po úspěšném ukončení studia odešel Radim do Prahy. V roce 2000 zdárně prošel konkurzem do muzikálu Monte Cristo, kde představoval mladého Edmonda Dantése a začal se učit opernímu zpěvu u prof. René Tučka.

Avšak na Brno Radim nezanevřel a ve sklepní scéně brněnského divadla Husa na provázku hraje monodrama Mistero Buffo. V divadle Husa na provázku hrál také v představeních: Babička, Arlekino, Hlad, Tance krále Leara, Velice modrý pták aj.. Do povědomí diváků se zapsal jako Mordred, v muzikálu Excalibur, v divadle Ta Fantastika, kde hrál i v dalších projektech: Láska je láska, Elixír života, Obraz Doriana Graye. Od října 2006 hraje Motla, v úspěšném představení Divadla Na Fidlovačce, Šumař na střeše.

V muzikálu Hello Dolly! Od roku 2008 jste mohli Radima vidět v několika představeních divadla Semafor:Šlitr s námi a zlý pryč, Purpura na plotně, Kytice, Uteklo to jako H2O, Dal si růži do polívky. V roce 2008 Radim také nastudoval roli boxera Bedřicha v hudební inscenaci Dáma na kolejích, v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. O rok později vytvořil postavu Bobliga v původním českém muzikálu Kladivo na čarodějnice, v pražském divadle Milenium a Saint Johna Riverse v inscenaci Divadla ABC, Jana Eyrová.

V roce 2013 v Divadle Broadway nastudoval jednu z hlavních rolí v rockové opeře Daniela Landy, Klíč Králů - krále upírů Kela a v muzikálu Mata Hari roli Maslova a Picassa. Ve stejný rok ztvárnil roli pana Kodaly v operetě She Loves Me v libereckém divadle F. X. Šaldy a vydává své sólové debutové album AMOROSO.

V roce 2015 se Radimovi splnil jeho muzikálový sen, když získal titulní roli ve světovém muzikálu Fantom opery, který se hraje v GOJA Music Hall.

V roce 2016 v Divadle Hybernia nastudoval historický muzikál Sibyla Královna ze Sáby, kde ztvárnil roli krále Šalamouna.

Koncem roku 2017 vychází Radimovo druhé album GRAZIOSO. 

V roce 2018 se vrací světový muzikál Fantom opery opět do GOJA Musich Hall a Radim znovu září v titulní roli.

Na prkna Šaldova divadla, a také ke klasickému opernímu repertoáru, se v roce 2020 vrátil jako Don Giovanni ve stejnojmenné Mozartově opeře. Za tuto roli získal diváckou cenu Liberecké Thálie.

Začátkem roku 2021 vychází třetí Radimovo album MOMENTO.