Přihlásit se do Fan Klubu

youtube instagram

Životopis

Radim Schwab se narodil 20. července 1978 v Brně. Už od dětství ho fascinovalo divadlo a hudba. Navštěvoval hudebně-dramatické kurzy a bral hodiny tance.

V roce 1995 se dostal do Studia Dům Evy Tálské, kde ztvárnil několik prvních rolí. Později, v roce 1997, byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění, kde vystudoval obor Činoherní herectví. Po úspěšném ukončení studia odešel Radim do Prahy. V roce 2000 zdárně prošel konkurzem do muzikálu Monte Cristo, kde představoval mladého Edmonda Dantése a začal se učit opernímu zpěvu u prof. René Tučka.

Avšak na Brno Radim nezanevřel a ve sklepní scéně brněnského divadla Husa na provázku hraje monodrama Mistero Buffo. V divadle Husa na provázku hrál také v představeních: Babička, Arlekino, Hlad, Tance krále Leara, Velice modrý pták aj.. Do povědomí diváků se zapsal jako Mordred, v muzikálu Excalibur, v divadle Ta Fantastika, kde hrál i v dalších projektech: Láska je láska, Elixír života, Obraz Doriana Graye. Od října 2006 hraje Motla, v úspěšném představení Divadla Na Fidlovačce, Šumař na střeše.

V muzikálu Hello Dolly! Od roku 2008 jste mohli Radima vidět v několika představeních divadla Semafor:Šlitr s námi a zlý pryč, Purpura na plotně, Kytice, Uteklo to jako H2O, Dal si růži do polívky. V roce 2008 Radim také nastudoval roli boxera Bedřicha v hudební inscenaci Dáma na kolejích, v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla. O rok později vytvořil postavu Bobliga v původním českém muzikálu Kladivo na čarodějnice, v pražském divadle Milenium a Saint Johna Riverse v inscenaci Divadla ABC, Jana Eyrová.

V roce 2013 v Divadle Broadway nastudoval jednu z hlavních rolí v rockové opeře Daniela Landy, Klíč Králů - krále upírů Kela a v muzikálu Mata Hari roli Maslova a Picassa. Ve stejný rok ztvárnil roli pana Kodaly v operetě She Loves Me v libereckém divadle F. X. Šaldy a vydává své sólové debutové album AMOROSO.

V roce 2015 se Radimovi splnil jeho muzikálový sen, když získal titulní roli ve světovém muzikálu Fantom opery, který se hraje v GOJA Music Hall.

V roce 2016 v Divadle Hybernia nastudoval historický muzikál Sibyla Královna ze Sáby, kde ztvárnil roli krále Šalamouna.

Koncem roku 2017 vychází Radimovo druhé album GRAZIOSO. 

V roce 2018 se vrací světový muzikál Fantom opery opět do GOJA Musich Hall a Radim znovu září v titulní roli.

Na prkna Šaldova divadla, a také ke klasickému opernímu repertoáru, se v roce 2020 vrátil jako Don Giovanni ve stejnojmenné Mozartově opeře. Za tuto roli získal diváckou cenu Liberecké Thálie.

Začátkem roku 2021 vychází třetí Radimovo album MOMENTO. Tentýž rok můžete Radima vidět v titulní roli muzikálu Robinson Crusoe v pražském Divadle Na Maninách.